Horse Trail sacensības

“Horse Trail” ir pirmās izklaides un piedzīvojumu sacensības hobija jātniekiem Latvijā. 2015. gadā tika noorganizētas pirmās sacensības, kas guva lielu atsaucību dalībnieku un skatītāju vidū. Sacensības notika Gaujas nacionālajā parkā 2015. gada 3. oktobrī. Šajā gadā plānots rīkot atklātās sacensības trijos posmos - 14.05.2016, 27.08.2016 un 1.10.2016.

Kāds ir Horse Trail mērķis?
• Apvienot jātniekus, veidojot kopēju sacensību rīkošanas tradīciju un dot iespēju piedalīties sacensībās hobija jātniekiem.
• Popularizēt jātnieku sportu kā aktīvu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu pie dabas;
• Dot iespēju jātniekiem un viņu viesiem veidot savstarpējos kontaktus;
• Piesaistīt jātnieku sportam jaunus dalībniekus, atbalstītājus un skatītājus.

Kā notiek Horse Trail sacensības?
Šīs sacensības tiek rīkotas draudzīgā gaisotnē ar sacensību garu jātnieku vidū.
Horse Trail sacensības notiek brīvā dabā, izmantojot dabisko reljefu un mākslīgi veidotus šķēršļus uz laukuma. Sacensības notiek vienu dienu, un sastāv no divām daļām.

Pirmā daļa ir iezīmēta maršruta veikšana pa pāriem brīvā dabā speciāli izmeklētās skaistās meža takās, kuras jāveic ar laika ierobežojumu. Maršruta maksimālais garums apvidū laika vienībās – 2 st. Meža distance ir kā patīkama apvidus izjāde, kur jātniekam jāmāk izrēķināt laiku, lai nokļūtu kontrolpunktos.

Otrā daļa - praktiskās vadības maršruts ierobežotā jāšanas laukumā, kur jātniekam jāpārvar un jāveic šķēršļi, kādus var sastapt ikdienas izjādē, kā, piemēram, koka tiltiņš, vārtu atvēršana un aizvēršana nenokāpjot no zirga, priekšmeta pacelšana no galda, dažādu figūru izjāšana utt.

Noteikumi

Nolikums posmam Erceni 2016

Pieteikumu forma posmam Erceni 2016

Video - ieskats praktiskajā vadības maršrutā